Kontakt

Gefle IF FF kansli

Besöksadress: Gavlehovsvägen 15 (Gavlevallen, ingång spelarentré)
Postadress: 806 33 Gävle
Bankgiro: 358-5684
Öppettider: mån-fre kl 09.00-12.00

 

Personal

Sebastian Zettergren
Affärsansvarig
sebastian.zettergren@geflefotboll.com
070-454 50 00
Arbetsområden:
Försäljning, sponsorer och kommersiella samarbeten, merchandise

Lars Sandberg
Barn & Ungdomskoordinator & materialansvarig
lars.sandberg@geflefotboll.com
070-245 20 29
Arbetsområden:
Administrativt arbete för barn & ungdom, SportAdmin, LOK-stöd, registrering av spelare/ledare, tränings- och matchtider, material

David Norell-Hussein
Klubbdirektör
david.norell-hussein@geflefotboll.com
070-223 08 55
Arbetsområden:
Organisation, personal, ekonomi, avtal, media, sponsorer/samarbetspartner, övergripande frågor

Linda Westerlund
Ekonomi- och administrationsansvarig
linda.westerlund@geflefotboll.com
070-304 45 59
Arbetsområden:
Ekonomi, bokföring, löneutbetalningar, domarkvitton, biljetter, kund- och leverantörsfakturor, medlems- och deltagaravgifter

A-lag herr

Marcus Bengtsson, huvudtränare
marcus.bengtsson@geflefotboll.com

Jonas Andersson, assisterande tränare
Magnus Nilsson, fystränare/rehab

 

A-lag dam

Tomas Axlund, huvudtränare
070 354 90 56
tomas.axlund@sandvik.com

Niklas Spångberg, assisterande tränare
Maria Apel, fystränare/rehab

 

Akademi

Joacim Carlson, akademikoordinator
073 362 79 45
joacim.carlson@gavle.se

 

Barn och ungdom

Anders Berg, ledarkoordinator
070-209 55 81
anders.berg@geflefotboll.com

 

Styrelsen

Malin Rogström, ordförande
070-2323545
malin@rogstrom.se

Sune Nises, ledamot
Michael Hillring, ledamot
Torgny Balkefors, ledamot
Andreas Dahlén, ledamot
Malin Eriksson, ledamot
Jörgen Öbrink, ledamot

Hedersordförande
Leif Lindstrand

Valberedning
David Holfve, ordförande
Anders Wikström
Daniel Sundström