Kontakt

Gefle IF FF kansli

Besöksadress: Gavlehovsvägen 15 (Gavlevallen, ingång spelarentré)
Postadress: 806 33 Gävle
Bankgiro: 358-5684
Swish: 1235881362
Öppettider: mån-fre kl 09.00-12.00

Faktureringsadress:
Gefle IF Fotboll
GEM 7368850006706
Box 171
831 22 Östersund

Pdf-faktura kan mailas till: gem@pdf.attest.nu

 

Personal

 

Daniel Kraft
Klubbchef
daniel.kraft@geflefotboll.com
073-2465440
Arbetsområden:
Övergripande ansvarig organisation, personal, marknadsansvarig, samarbetspartners och sponsorer

Lars Sandberg
Sportadmin ansvarig, materialansvarig, evenemang o säkerhets ansvarig
lars.sandberg@geflefotboll.com
070-2452029
Arbetsområden:
Evenemang o säkerhet, Sportadmin, LOK-stöd, registrering av spelare/ledare, material inköp.

Linda Westerlund
Ekonomiansvarig
linda.westerlund@geflefotboll.com
070-3044559
Arbetsområden:
Ekonomi, löneutbetalningar, domarkvitton, biljetter, kund- och leverantörsfakturor, medlems- och deltagaravgifter

Agneta Edin
Verksamhetsansvarig Ett bättre Gävle
agneta.edin@geflefotboll.com
070-5134130
Arbetsområden:
Projekt inom Ett bättre Gävle – Summercamp, Rastfotboll, Nattfotboll, Barn hjälper barn-cupen, He for She, Blåljusmatchen

Andreas Röstberg
Säljare
070-2690672
andreas.rostberg@geflefotboll.com
Arbetsområden:
Säljare marknad

Nils Westberg Löfgren
Fotograf och digital kommunikatör
geflemedia@gmail.com
Arbetsområden:
Foto och film, sociala medier

Andreas Dahlén
Sportchef
andreasm.dahlen@gmail.com 
Arbetsområden:
Övergripande ansvarig Herr, Dam, Akademi

 

A-lag herr

Mikael Bengtsson
Huvudtränare
mikael.bengtsson@geflefotboll.com

 

A-lag dam

Marcus Larsson

Akademi

Andreas Röstberg Akademikoordinator
070-2690672
andreas.rostberg@geflefotboll.com

Spelarutvecklare

Mehmet Bakir
076-4213682

Barn och ungdom

Anders Berg, ledarkoordinator
070-209 55 81
anders.berg@geflefotboll.com

 

Ansvarig värdegrundsfrågor

Gabriel Edelbrock, ordförande
076-777 22 60
gabriel.edelbrock@transtema.com

Styrelsen

Gabriel Edelbrock, ordförande
076-777 22 60
gabriel.edelbrock@transtema.com
Sune Nises, ledamot
Gustav Larsson, ledamot
Pernilla Dahlborg, ledamot
Andreas Dahlén, ledamot
Hans Backman, ledamot
Jessica Severin, suppleant

Hedersordförande
Leif Lindstrand

Valberedning

Anders Wikström, ordförande
anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se
Malin Markström
Jonas Larsson